Křeček zlatý

A přeji vám úspěšný den ;-)

Zaběhý Křeček

Pokud křeček nepozorovaně opustí klec, pokuste se nejprve přesně vypátrat, ve které místnosti se zdržuje. To poznáte např. podle zvuků, které jsou pro křečky typické, tedy hrabání a škrábání, nebo podle trusu. Při této pátrací akci budete potřebovat třeba kousek jablka nebo spočítaná (!) zrna.Tím, že potrava zmizí, nebo je okousaná, poznáte, ve které místnosti se ,,výletník" nachází.

Pokud křeček unikne v noci, potom může přes den, stočený v klubíčku, kdekoliv spát. Prohledejte všechny štěrbiny a škvíry. Zkontrolujte čalouněný nábytek, především zespoda.

Pokud hledání zůstáva neúspěšné, ale podařilo se vám uprchlíka lokalizovat, položte jeho domeček - bez podestýlky - ke stěně. Jako doplňkové úkryty poslouží riločky z lepenky.

Budete-li mít štěstí, naleznete křečka spícího v některé z přichystaných skrýší. Pokud vaše hledání zůstává bezvýsledné, postavte do místnosti vysoký kbelík, do něj dejte jako návnadu potravu, pamlsky a trochu podestýlky. O okraj kbelíku opřete prkno nebo něco podobného, co poslouží jako žebřík. Křeček potravu ucítí, vyleze nahoru a spadne dovnitř.

Otevřenou klec nenechávejte bez dohledu - v naději, že se křeček vrátí dobrovolně nazpět. Mohl by totiž, nikým nepozorován, odnášet potravu a podestýlku ze svého stareho domova do nového úkrytu. Tomu je lépe předejít.

Křeček, který unikne, má venku velmi špatné vyhlídky. Auta, psi, kočky a dravci mu nedávají velkou naději na přežití.